eba indir Eba İndir

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu çevrimiçi şekilde bir sosyal eğitim platformu olarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Boyut: Cihaza Göre Değişir Lisans : Ücretsiz
Versiyon: Cihaza Göre Değişir Dil : Türkçe
Platform: Android / iOS
Yayımcı: MEB Kategori: Eğitim
Ekleyen: admin Tarih: 1 Kasım 2021

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu çevrimiçi şekilde bir sosyal eğitim platformu olarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından oldukça kolaylık sağlamaktadır. EBA içerisine öğretmenler tarafından özel şekilde hazırlanan içerikler istenildiği şekilde yükleme yapabildiği gibi yine başka öğretmenlerce de paylaşılan not ile sunumlara çok kolay şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. EBA indir sonrasında uygulaması özelikle cep telefonu ve tablet cihazlara indirilmesinin ardından daha kısa sürede giriş imkanı sağlanır. Hem öğretmenler hem de öğrenciler açısından pratik bir çözüm sunulacak uygulamayı kullanmak ise tamamen ücretsizdir.

Söz konusu sistem ile birlikte öğretmenler arasındaki iletişim ise daha kolay şekilde sağlanmaya başlanmıştır. Öğretmenler için sunduğu kolaylıkların daha da fazlası öğrencilere sunulmaktadır. EBA hesabına giriş yapacak öğrencileri oldukça zengin içerikler karşılayacaktır. Yine öğrenciler de diğer öğrenciler tarafından paylaşılmış notlardan sunumlara kadar ulaşım sağlayabilmektedir. Böylelikle EBA indir sadece öğretmenler için değil öğrenciler içinde gerekli bir hale gelmiştir.

EBA Nasıl Kullanılır?

EBA’ya giriş yapılabilmesi için öğrenciler T.C. kimlik numarası ile oluşturulan şifreler kullanılmaktadır. Veliler için girişler e-devlet bilgileri ile yapılırken öğretmenler için ise e-devler ya da MEBBİS hesap bilgileri kullanılarak giriş yapılabilmektedir.  Aynı zamanda yüz yüze eğitimin olmadığı dönemler içerisinde tüm dersler canlı şekilde EBA uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı öğretmenler ile öğrenciler cep telefonu ya da tabletlerine EBA uygulamasını indirmek zorunda kalmıştır. Her ne kadar yayınlar EBA TV üzerinden televizyonda verilmiş olsa da, öğrencilerin öğretmenleri tarafından yapılan paylaşımlara doğrudan ulaşım sağlaması ancak EBA uygulaması ile mümkün hale gelmektedir. Bundan dolayı da EBA indir işleminin ardından rahatlıkla istenen yerden giriş yapılabilecektir. İnternet bağlantısında problem olmadığı sürece tüm işlemlerde kesinti ya da donma gibi problemler ile karşılaşılmamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
snaptube indir

SnapTube

Snaptube, çeşitli video ve sosyal medya sitelerinde yer alan video ve ses dosyalarını çeşitli kalitelerde ücretsiz olarak indirmenize olanak tanıyan bir programdır.

    11.5MB| Ücretsiz| Android
zoom indir

Zoom

Zoom, uzaktan toplantı ve eğitim yapılabilecek ücretsiz ve gelişmiş bir görüntülü konuşma programıdır. Birden fazla kişinin aynı odada buluşarak ister toplantı, ister eğitim gibi faaliyetlerde bulunmasına olanak tanımaktadır.

    14.1MB| Ücretsiz| Windows/Android/iOS
e-nabız

E-Nabız

E-Nabız, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilerek bireylerin her türlü sağlık kaydını dilediği an takip etmesine olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır.

    Ücretsiz| iOS / Android

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?